Forklift Kiralama

Tüm sanayi kuruluşları ve işletmelerde  ürün istifleme, yükleme ve  boşaltma gibi işler çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Kuruluşlar, bu işlemleri forklift ve istif makinası gibi depo ekipmanları ile karşılamaktadırlar. Ancak tüm işletmeler için forklift ve istif makinalarının satın alınması ciddi bir yatırım gerektirmektedir. Makina yatırımı yapıldıktan sonra bunların bakım onarımlarının yapılabilmesi için ayrıca  bir servis departmanı kuruluş maliyeti de kaçınılmazdır. Tüm bu yatırımları yapmak, maliyet ve verim göz önünde tutulduğunda işletmeleri büyük bir yük altına sokmaktadır. İşletmelerin kendi uzmanlığı dışındaki işlere zaman ayırması ve  bu işlerle uğraşacak bir birim kurarak yapmaya çalışması baştan kolay  görünmektedir. Ancak uygulamadan sonra bu tarz çalışmaların hem beklenildiği kadar verimli olmadığı, hem de beklenenden fazla maliyetli olduğu anlaşılmaktadır. Forklift kiralamadaki uzun süreli iş deneyimimiz bize şunu göstermiştir : Uzmanlığa , deneyime önem veren ve maliyetlerini çok sıkı şekilde takip eden Türkiye’nin en büyük firmaları, fabrika ve depolarındaki forklift ihtiyaçlarını kiralama yöntemi ile çözmektedirler.     Kiralama yöntemi ile yatırım maliyetleri azalmakta, iş verimliliği  artmakta, risk en aza indirgenmektedir. Kuruluşlar, yüksek yatırım maliyetine girmeksizin daha ekonomik ve verimli çalışma sistemi kurmaktadırlar. Özellikle forklift kiralama ve servis hizmetleri konusunda,öncülük misyonunu üstlenmiş olan uzman kuruluş DİLEK MAKİNA, Türkiye’de   çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yerli, yabancı bir çok firmanın çözüm ortağı olmuş ve olmaya devam etmektedir.

 


  Forklift Kiralamanın Avantajları

 • Kendi asli işinize konsantre olursunuz.
 • Sermaye bağlanmadan veya kredi kullanmadan yeni forklift sahibi olur, ayrıca her 3 - 4 ve 5 yılda bir forkliftlerinizi yenilersiniz. Kiraladığınız forklift ise kirasını   size ilave mali yük getirmeden kendisi çalışarak öder.
 • İşlerinizin durumuna göre satın almaksızın forklift sayısını arttırabilirsiniz.
 • Acil ihtiyaçlar için yedek forklift bulundurmak zorunluluğundan kurtularak minimum sayıda forklift ile çalışma imkanına kavuşursunuz.
 • Forklift için yedek parça stoğu tutmaz,tamir-bakım için alet-avadanlığa yatırım yapmazsınız.
 • Bakım ve onarım için hiçbir servis ve yedek parça ücreti ödemezsiniz.
 • Forkliftlerin sürpriz onarım masraflarından kurtulursunuz.
 • Forkliftleriniz daima bakımlı olduğundan arıza ve atıl bekleme süresinden kaynaklanan iş kaybını azaltırsınız.
 • Forkliftlerin satın alma, bakım ve onarımıyla ilgili işletmenizdeki personel sayısını azaltabilirsiniz.
 • Yegane ödemeniz gereken tutar aylık sabit kiralama faturası olduğundan forklift ile ilgili yıllık bütçenize hassas ve net olarak yapabilir, görünmeyen masrafları   ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Kiralama giderlerini muhasebeleştirerek vergi avantajı sağlarsınız.
 
   
© Dilek Makina bir DİLEK ŞİRKETLER GRUBU iştirakidir 2012 Her hakkı saklıdır.